Barbarian race

Barbarian race v Poľskej Wisle

Zdieľaj článok

Uplynulý víkend sa chalani z PretekaRYS zúčastnili zaujímavého podujatia v Poľskej Wisle – BARBARIAN. Nejedná sa o taký medzinárodný fenomén ako, povedzme, SPARTAN, ale v rámci OCR komunity je to známy pojem. O jeho vysokej kvalite svedčí aj to, že posledné 2 roky bol vyhlásený za najlepší OCR pretek v Poľsku. My sami sme sa s myšlienkou zúčastniť sa ho pohrávali už nejaký ten čas. Tá správna chvíľa prišla tento rok a rozhodli sme sa zabsolvovať rovno celý MONOLIT. To zahŕňa 3 preteky za 1 víkend. V sobotu Barbarian Opener (8km + prekážky), poobede Barbarian Hill (výbeh na lyžiarsky skokanský mostík K120) a v nedeľu Barbarian Race (13km + prekážky). Trasa a prekážky sobotného Openera a nedeľného Race-u sa z veľkej časti zhodovali, tak sme sa rozhodli urobiť si zo sobotného Openera „teambuilding“. Išli sme celú trať pokope, v pomalšom tempe, s cieľom poriadne si poskúšať techniku na prekážkach, z ktorých väčšina bola pre nás úplne nová. Dlhši nedeľný Race sa už išiel naplno. Hneď po štarte nasledoval výbeh doskočiskom skokanského mostíka a pokračovalo dlhšou bežeckou pasážou, občas prerušenou nejakými, zatiaľ nie až tak náročnými, prekážkami. Hlavná prekážková zóna prišla až v približne polovici trate, a potom na záver, ako už býva zvykom, pred cieľom. Barbarian sa vyznačuje technicky veľmi náročnými prekážkami, ktoré poriadne preveria silu každého atléta. Jednalo sa o rôzne formy rúčkovania a visenia na hrazdách, kruhoch, kolíkoch, lanách, drevených kládach, boxerských vreciach, a pod, v rôznych kombináciách od výmyslu sveta. Pre lepšiu predstavu odporúčame prezrieť výber fotiek v priloženej galérii.Prekážky bolo možné opakovať ľubovoľný počet krát, alebo ak sa pretekár rozhodol, že je to nad jeho sily, bola mu udelená časová penalizácia (pri rôznych prekážkach rôzny počet minút), ktoré mu na záver boli pripočítané k výslednému času. Celkové umiestnenia s vyýslednými časmi aj penalizáciami sú uvedené pod textom.

Ešte sa pár slovami vrátime k sobotnému poobediu, kde našich chlapcov čakal Barbarian Hill. Po približne 11tich kilometroch a 500 výškových metroch z doobedného Openera bolo treba rýchlo zregenerovať a pripraviť sa na ďalších 120 metrov veľmi výživného prevýšenia. Začiatok trate bol v najnižšom bode doskočiska a koniec bol na vrchole, v najvyššom bode samotného mostíka. Štartovalo sa vo vlnách, každých 15 minút, niekoľko desiatok pretekárov. Pri počte takmer 1100 pretekárov sa podaujatie natiahlo až do neskorého večera, kedy vyvrcholilo grandióznym finále, do ktorého postúpilo 20 najlepších žien a 20 najlepších mužov. Spomedzi nás mal k tomu najbližšie Miro, ktorý skončil na 35. mieste, no aj ostatní chalani dosiahli v silnej konkurencii veľmi pekné umiestnenia.

Barbarian teda ako podujatie nesklamalo, práve naopak. Z našej strany určite veľka spokojnosť (organizácia, prostredie, náročnosť, značenie trate, pestrosť prekážok,…), a vrelo ho doporučujeme všetkým OCR šialencom, sko sme my! ?

Výsledky – Barbarian Hill:
35. Miroslav Jurčo: 4:07
80. Michal Jurčo: 4:32
92. Boris Ryban: 4:39
161. František Heldák: 5:05
828. Lukáš Ševčík: 7:51
Z celkového počtu 1091 pretekárov s cieli.
https://www.zmierzymyczas.pl/…/wyniki/20190601_Wis%C5%82a_H…

Výsledky – Barbarian Race:
23. Miroslav Jurčo: 2:51:10 (počet trestných minút: 23)
100. Michal Jurčo: 3:38:32 (počet trestných minút: 64)
126. František Heldák: 3:47:10 (počet trestných minút: 71)
145. Boris Ryban: 3:51:58 (počet trestných minút: 41)
213. Lukáš Ševčík: 4:09:32 (počet trestných minút: 57)
Z celkového počtu 447 pretekárov s cieli.
https://www.zmierzymyczas.pl/…/20190602_-_Wis%C5%82a_-_Open…

Tags: Boris Ryban, František Heldák, Lukáš Ševčík, Michal Jurčo, Miroslav Jurčo
Beh nádeje
7. ročník Rajec High Tatras Night run