Skialp

K2 Malá Fatra Vertical

Zdieľaj článok

Športu ZDAR! Okrem slnečnej Malorky, sa pretekalo aj na zasnežených/zablatených svahoch Malej Fatry. Kika Kristína Jankurová sa zúčastnila K2 Malá Fatra Vertical. Boli to dvojdňové skialpinistické preteky. A veruže sa jej aj celkom dobre darilo  Viac o tom ako to prebiehalo ti prezradí pár slovami hlavná aktérka

Kika:

Cez víkend som sa zúčastnila dvojdňových skialpinistických pretekov K2 Malá Fatra. V sobotu sa na štart postavilo cca 130 pretekárov. Vybrala som si B-čkovú trať vertical, Prvá etapa pretekov Malá Fatra Open Turany – Trusalová bola v okolí chaty pod Chlebom, výstup ,, Generálom“ až ku chate, stúpanie 700m, vzdialenosť 3,33 km. Trasa krásna, s pekným stúpaním, ktorá mi zaručila pekné tretie miesto.
Nedeľné preteky sa konali v Sušianskej doline. Štartovalo sa s lyžami na batohu do strmého kopca nazvaného ,, Sauna“ s prevýšením 300 výškových metrov. A že skutočná sauna to bola, o tom sme sa všetci presvedčili. Pokyny boli jasné, tréner zavelil, neprepáliť a rozbaliť to až na lyžiach. Po kilometri chodenia sme sa dopracovali k prvej súvislej snehovej vrstve a k prvému výšľapu cez kopec, ChvalaBohu“ až ku čističke Meškalka. Stúpanie 800m na 4,9 km. Celou cestou som sa cítili fajn, plná sily. Viedla som až do posledných metrov, kde som si nevšimla súperku, ktorá ma na poslednom kopčeku obehla. Moja škoda, lebo plány boli zaútočiť na prvé miesto. Organizátori urobili krásne preteky, myslím, že všetci boli spokojní, stretli sa skialpinisti, priatelia a bilancia s dvoma pódiovými umiestneniami tiež nie je zlá, takže za mňa môže byť.

Tags: Kristína Jankurová