Spartan race

Spartan race Madrid

Zdieľaj článok

Obrovský úspech na včerajších pretekoch Spartan Super v Španielskom Madride ??
Nikolas Rákoci si prvý krát dobehol pre pódium v kategórií Elite a bolo z toho hneď krásne 2.miesto ? Gratulujeme k obrovskému úspechu ??
Je to veľký krok pre Nika a ešte väčší krok pre PretekaRYS ?
Niko:
Môj len tretí štart v elite kategórií zamieril do Španielskej zemi neďaleko hlavného mesta Madrid. Cítil som, že mám najlepšiu formu v mojom živote. Cítil som, že to môže prísť práve v ten deň. Ešte viac som si veril, keď som sa dozvedel, že bude pršať. Trať bola pomerne rovinatá. Celkovo sme nastúpali zhruba 300m výškových na 11km. Miesto hromadného prepáleného štartu, sme boli vypustení dvaja po dvoch v 10 sekundových intervaloch za sebou. Štart bol na 3km rovinke na vlakovej koľaji, kde povrch tvorili koľaj, štrk, piesok a hlina. Tam sa mi podarilo predbehnúť zopár kusov a ísť v normálnom tempe, kde som sa cítil ešte relatívne v pohode, až do momentu, keď ma obehol môj rival Adam Riapoš. Snažil som sa, aby som ho mal stále nadohľad. Keď prišli na rad prekážky, pomaly som sa prebojovával na čelo pretekov. Na trati sme hádzali oštep dva krát. Tam som sa dostal na popredné priečky, keď dvaja pretekári spolu, žiaľ s Adamom, angličákovali. Jedinú myšlienku ktorú som v hlave mal, bola aby som sa nepridal k ním. Zaradil som sa hneď za jedným španielom, ktorý si to stihol už odskákať a za mnou sa zaradil náš reprezentant Adam. Vhodnejší čas na nástup by som už asi nevymyslel. Do cieľa som si to už ustrážil a na víťaza som strácal 2 a pól minúty na 2. priečke ? z celkového poradia.
Mojou ďalšou zastávkou bol klenot stredozemného mora a najznámejší ostrov Baleárov – Mallorca. Táto destinácia prilákala veľa nadšencov tohto športu. Konkurencia bola na celoeurópskej úrovni. Šanca vždy bola aj bude, ale so zranením členkom som bol už tentokrát v zbehoch opatrný. Túto bariéru som v hlave nedokázal prelomiť.A tak som dobehol s jedným trestom na 16. mieste z celkového poradia.
Tags: Nikolas Rákoci
Ďakujeme za podporu Prešovskému samosprávnemu kraju
O Permoníkov Kylof