Spartan race

Stredoeurópska (CEU) regionálna séria Spartan Race

Zdieľaj článok

CEU séria Spartan Race pozostávala z 5 vybraných bodovaných pretekov v Maďarsku, Česku, Poľsku, Rumunsku a Slovensku, kde najlepší elitní a age group pretekári súťažili o ocenenie v konečnom poradí. Michal Jurčo a Marek Podolinský sa rozhodli absolvovať celú sériu v kategórii Age Group – kde súťažili vo svojich vekových kategóriách. Michal v kategórii 30/34 a Marek v kategórii 35/39.

Séria pozostávala z 2 pretekov obťažnosti SPRINT (5 km+, 20+ prekážok), 2 pretekov obťažnosti SUPER (13 km+, 24+ prekážok) a finálového preteku obťažnosti BEAST (20 km+, 30+ prekážok). CEU séria mala niekoľko podmienok na dokončenie. Prvá podmienka je, že pretekári musia absolvovať minimálne 4 z 5 pretekov v rovnakej kategórii (elite alebo age group – ktorú v priebehu pretekov nemohli zmeniť, inak boli diskvalifikovaní a vylúčení z bodovania). Sumár bodov najlepších 4 pretekov, z ktorých je finálový pretek vo Valči, bol povinný, rozhodol o konečnom víťazovi celej série v kategórii Elite a AG.

Michal Jurčo sa po smoliarskom začiatku v prvých dvoch pretekoch prebojoval do TOP 10 svojej kategórie 30/34.

Marekovi Podolinskému sa podarilo umiestniť sa na 2. mieste za Rumunom Florentinom Ovidium Bontem, ktorý dominoval počas celej série vo svojej kategórii, prehral len v jediných pretekoch CEU v Kutnej Hore, kde mu Marek vyfúkol víťazstvo. Obom pretekárom z PretekaRYS srdečne blahoželáme a prajeme im veľa úspechov na Majstrovstvách sveta v Trifekta víkende, ktoré ich čakajú na začiatku novembra priamo v gréckej SPARTE.

Výsledky AG men 35/39, Marek Podolinský 2. miesto V CEU

Nagykanizsa Spartan SUPER 30.3.2019 (HU)
Marek Podolinský 5.miesto
Michal Jurčo 23.miesto

Kutná Hora Spartan SPRINT 13.4.2019 (CZ)
Marek Podolinský 1.miesto
Michal Jurčo 26.miesto

Zakopane Spartan SPRINT 18.5.2019 (PL)
Marek Podolinský 5.miesto
Michal Jurčo 10.miesto

Poiana Brasov Spartan SUPER 3.8.2019 (RO)
Marek Podolinský 21.miesto
Michal Jurčo – neštartoval

Valčianska Dolina Spartan BEAST 7.9.2019 (SK)
Marek Podolinský 4.miesto

Michal Jurčo 10.miesto

VÝSLEDKY CEU REGIÓNÁLNEJ SÉRIE
https://results.onlinesystem.cz/SpartanSeries/SerieResults?id=2

 

Tags: Marek Podolinský, Michal Jurčo, Spartan race Beast, Spartan race CEU series 2019, Spartan race Sprint, Spartan race Super
3 pódiové umiestnenia pre PretekaRYS vo Valči
PretekaRYS na Kubínskej Holi