Cestné behy

Wings for life

Zdieľaj článok

Športu Zdar, už sú to tomu dva týždne čo sa bežal Wings for life. Je to celosvetový beh, ktorý tento rok mal čisto virtuálnu podobu. Aj keď niekde boli organizované tzv. App runy, kde sa menšia skupinka ľudí stretla na nejakej dopredu vytýčenej trase. Dvaja Pretekarysovia sme si to chceli užiť v spoločnosti asi 40 bežcov na App rune v Starom Smokovci a niektorí z nás si to užívali individuálne po celom Slovensku.  Organizácia v Tatrách ako obvykle na jednotku. Okruh kalvárie krásne vyznačený, počasie topka, možno až príliš teplo v neskorších fázach, keď bol človek na trati už viac ako dve hodiny. Nabudúce to asi ukončíme skôr, aby sme si užili aj pivko po behu. Pri tomto behu nejde o výsledky, ale o dobrý pocit, keďže celý výťažok zo štartovného ide na výskum poranení miechy. Registrovať na rok 2022 sa vieš dokonca už teraz. Štartovné je jednotné a to 15,00€ a prví zvyčajne dostanú aj nejaké pekné pamätné tričko. Aj keby sa ti o rok v máji nedalo štartovať, to vôbec nevadí, bude tá hriať pocit, zrak tvoje peniaze prispeli k niečomu veľkému.  Treba sledovať stránku: https://www.wingsforlifeworldrun.com/en, poprípade v Sk https://www.redbull.com/sk-sk/events/wings-for-life-world-run-2021

A ako sme dopadli my? Janík si to po korone išiel „užiť“ a zabehol 6 okruhov na kalvárií a dal 12 km. Ja som to potiahol z chlapov najďalej a ubehol 26 km s prevýšením vyše 750 výškových metrov. Dostal som dokonca aj pohár a medailu, ktorú mimochodom mal každý účastník app runu a je naozaj pekná. Z nášho tímu individuálne najviac ubehol Maroš Scholtz a to rovných 30 km po čisto čírej asfaltke.

A teda už len na zaver….hádam sa vidíme aj najbližší rok, či už virtuálne, alebo naživo v partií podobne strelených ľudí.

Tags: Ján Nebus, Michal Jurčo
ČSOB night run
Night Run Trenčín