Spartan race

Majstrovstvá Európy v Spartan race

Zdieľaj článok

29. júna sa v talianskych Dolomitoch (Alleghe-Civetta) konali majstrovstvá Európy v Spartan race v preteku BEAST. Naše zastúpenie tam mal aj beliansky PretekaRYS. I keď sa na Majstrovstvá Európy v Spartan Race podarilo kvalifikovať až 3 našim pretekárom: Miroslavi Jurčovi, Michalovi Jurčovi a Marekovi Podolinskému na ME štartoval len Marek. Kvalifikačným predpokladom bolo umiestniť sa v top 10 v ktorýchkoľvek pretekoch Spartan race v kategórii Elite alebo Age group (od 30. 9. 2018 – do 23. 6. 2019).

Marek Podolinský:
“Bol to pre mňa neskutočný zážitok, kvalifikovať sa na ME. Porovnať si sily s európskou špičkou v Spartan race bola určite jedna z najväčších výziev. I keď som sa na tieto preteky veľmi tešil, do posledného dňa som zvažova, či vôbec nastúpim, pretože som si mesiac pred pretekmi pri páde narazil chrbát a zlomil prst na ľavej ruke, čo ma vyradilo z tréningov. Nakoniec som sa však rozhodol štartovať a nenechať si túto príležitosť ujsť ”.

29. 6. 2019 MAJSTROVSTVÁ EURÓPY SPARTAN RACE (BEAST) – DOLOMITY
Prvý deň ma čakal BEAST – 23 km trať, 35 prekážok, viac ako 1500 výškových metrov, ostré stúpania, prudké zbehy a príšerná páľava (viac ako 30 °C). Na prekážkach sa mi darilo, až kým neprišiel šplh na lane. Jedna z ľahších prekážok na Sparťanovi, ale pre slabé zovretie som po prvý-krát na tejto prekážke robil trest. Na záver sa mi ešte nepodarilo zapichnúť oštep do terčovnice, a tak som dobehol do cieľa s 2 trestami a časom 3:49:45. Vo svojej vekovej kategórii Age Group (M35-39) som sa umiestnil na 24. mieste a na 174. mieste celkovo – zo 610 age group pretekárov, čo hodnotím pozitívne. Bola to pre mňa veľká skúsenosť a polemizovať o tom, že to mohlo byť lepšie, keby som bol fit, určite nebudem. Podľa mňa to bolo moje MAX a konkurencia bola naozaj obrovská. Takže sa teším o rok na reparát. Čo ma veľmi potešilo bolo, ako sa slovenským reprezentantom darilo, a to nielen ako jednotlivcom, ale aj v tímových pretekoch, kde Slovensko obsadilo v mužskej kategórii 1. miesto a ženy 3. miesto.

30. 6. 2019 SPARTAN RACE (SPRINT) – DOLOMITY
Na druhý deň ma čakal SPRINT, ktorý mi sedí asi najviac. Tu už som nemusel kalkulovať, ako rozložiť sily. Po úvodnom 5 km stúpaní sa mi podarilo prebojovať sa do prvej trojky medzi dvoch Talianov, i keď som opäť zaváhal na lane. V samom závere som si ešte polepšil o jednu priečku a nakoniec z toho bolo krásne 2. miesto v kat. Age Group (M35-39) a 14. miesto celkovo z 1411 pretekárov.

Veľká vďaka patrí bratom Stanekovcom (Pifema s.r.o.), Chládek a Tintěra, Pardubice as, Gabricars, Mestu Spišská Belá, Tlačiarňam Kežmarok, a tímu Pretekarys za podporu bez ktorej by som sa na tento šampionát nedostal.

Tags: Alex Gerbóc, Marek Podolinský, Spartan race Beast, Spartan race Sprint, Spartan race Super, Trifecta weekend
Night run Liptovský Mikuláš
Night Cross Kežmarok