Kross

Night Cross Kežmarok

Zdieľaj článok

Športu ZDAR. Minulý piatok sa časť nášho tímu zúčastnila lokálneho preteku v Kežmarku. Názov Night Cross už predznačoval, že bude potrebné aj čelovky a nakoniec sa ukázalo, že boli naozaj vhodným doplnkom pri behu cez lesy, lúky, kriaky a rôzne členitý terén. Ako to celé prebiehalo v skratke zhrnul Janík v reporte.
Čaute v piatok sme sa zúčastnili Kežmarok night cross runnu tak pár slov k tomu  Prichádzame 15 min pred začiatkom , dáme asi kilák rozklus a ideme nato : Úvod začal fajn, edgar ma pumpoval, držal som sa celkom vpredu. Nasledovalo pár kopcov, kde pár ludi nebehalo ako malo, ale kašlať seba klamu  do 3/4 trate to bolo super a potom došli kŕče ci v žalúdku a či v črevách to neviem, obehuje ma martinko a do konca prichádza trápenka a boj s kŕčami. Ešte na konci to skúsim viac nakopnút, ale už to nejako nepusti …v kategórii na 20 mieste, celkovo 37 zo 150 pretekárov, ale viem že sa to dá dať aj lepšie 
Pár slov od Miša : Zo začiatku som sa držal v predu, pri Štarte nastal chaos a po zlom značení ( nie zo strany organizátorov, niekto sa im pohral so značením) sme si nabehali pár sto metrov navyše. Keď sme to zistili, už som nemal chuť závodiť a tak som si preteky odbehol v tempovom behu. Ináč super akcia v našom okolí, pekný členitý terén, kde sa strieda mesto s lesom, lúkami a po tme to má svoje čaro. Je treba pozorne sledovať terén pod nohami, aby človek bez zranenia preťal cieľovú pásku.
Konečné výsledky – Mišo : v kategórii na 6 mieste celkovo na 13 mieste
Martin : v kategorií 8 celkovo 16 .
Trať mala 7,6km, po zlom značení niektorí nabehali aj 8,2km, iní ešte viac 

Tags: Ján Nebus, Kristína Jankurová, Martin Vanečko, Michal Jurčo
Majstrovstvá Európy v Spartan race
Jánske blato 2019