Kross

Memoriál Jána Stilla – 22. ročník

Zdieľaj článok

V sobotu sme si traja Pretekarysovia struhli preteky z Novej Lesnej na Hrebienok, ktoré nesú oficiálny názov Memoriál Jána Stilla. Ako organizátori píšu, jedná sa o „tradičné bežecké preteky v behu do vrchu“. V podstate celá 9 370 metrová trasa s prevýšením 533 metrov sa beží po asfalte. Tento rok bola nachystaná aj kratšia varianta pre bežcov aj nordic walkerov do Starého smokovca s parametrami 6 600 metrov a 378 metrov prevýšenie, ktorú absolvoval aj náš bežec Janík Nebus.
Dlhšiu variantu si struhli Michal Jurčo a Ivana Šoltýsová. Ivka na nej aj bodovala a dokonca vypálila rybník všetkým zúčastneným bežkyniam a vyhrala v ženách absolútne poradie s časom 56 minút a 13 sekúnd. Najťažšou prekážkou tento rok ale nebolo ani tak prevýšenie ako teplota, ktorá celý čas prevyšovala 27°C aj napriek štartu o 14:45 poobede a narobila problémy nejednému pretekárovi.
Na záver bolo skvelé vyhodnotenie v Novej Lesnej, kde si Ivka prebrala putovnú trofej pre najlepšiu ženu. Nechýbala ani tombola,, kde môžu uspieť aj menej zdatní pretekári ako my ostatní. Ktorým trať nestačila a chceli sa ešte vyklusať, tak večer bol pripravený aj 5 km beh zdravia po uliciach Novej Lesnej.
Celé podujatie je súčasťou Tatranskej bežeckej Prestige tour série.
Tags: Ivana Šoltýsová, Ján Nebus, Michal Jurčo
Slavic race
ČSOB night run