Spartan race

Na Majstrovstvách sveta v Sparte sme mali svoje zastúpenie

Zdieľaj článok

Tím PretekaRYS sa tento krát rozhodol popasovať s náročnými prekážkami aj mimo Slovenska. Na Majstrovstvách sveta série Spartan Race WORLD TRIFECTA CHAMPIONSHIP, konaných začiatkom novembra priamo v gréckej Sparte, reprezentoval náš beliansky tím PretekaRys Marek Podolinský.

Za dva dni absolvoval Marek až tri preteky, počas ktorých prešiel spolu 58 km a zdolal takmer 100 prekážok. Konečný rezultát priniesol fantastický výsledok a po súčte všetkých časov sa Marek umiestnil na 128. mieste v celkovom poradí (pretekov sa zúčastnilo cez 1700 súťažiacich) a na 54. mieste vo svojej kategórii.
„Zúčastniť sa na Majstrovstvách sveta v Spartan race bolo niečo skvelé. Pred prvým pretekom nás vyburcovali Sparťania v kostýmoch so štítmi a kopijami silným príhovorom, z čoho som mal následne pocity ako keby som sa mal zúčastniť bitky, z ktorej už asi živý nevyjdem, no napriek tomu som sa na ňu tešil,“ spomína s úsmevom na preteky Marek. „Počas pretekov bolo vonku 29 stupňov, takže nebolo jednoduché podávať všetky tie náročné výkony. S výsledkami pretekov som však spokojný, no stále aj tak vidím veľký priestor na zlepšovanie.“

Výsledky jednotlivých pretekov:
SUPER – 91. miesto v celkovom poradí a 40. miesto vo svojej kategórii
SPRINT – 97. miesto v celkovom poradí a 40. miesto vo svojej kategórii
BEAST – 161. miesto v celkovom poradí a 61. miesto vo svojej kategórii

GRATULUJEME!

Alexandra Olekšáková

Tags: Marek Podolinský, Spartan race Beast, Spartan race Sprint, Spartan race Super, Trifecta weekend
1. kolo ZBS – Steeplechase
2. ročník GORAL RUN 2018