Cestné behy

PretekaRYS opäť úspešne !!!

Zdieľaj článok

Nočný beh 2019 na pomoc deťom v Kambodži (Žilina) sa neobjavil v zozname podujatí na tento mesiac, pretože pred 3 dňami sme o ňom ešte ani netušili. Jeho propagácia bola síce slabšia ale o atmosfére sa to povedať nedá. Organizátorom bola stredná dopravná škola, ktorá už po štvrtýkrát pripravila pre športovcov fantastickú akciu s ešte lepšou myšlienkou. Bežalo sa okolo vodného diela, čo je približne 8,3 km.
Naše farby na tomto podujatí reprezentoval Miroslav Jurčo a v konkurencií cca 200 pretekárov sa po skvelom finiši umiestnil na krásnom 2. mieste a vo svojej kategórií dokonca vybojoval 1.miesto.
Mirec: ,, ešte ráno som ani netušil či sa vôbec postavím na štart, ale s kolegom Jan Smatana sme sa nakoniec vyhecovali išli sme do toho. Pôvodný plán bol si to odbehnúť v rýchlejšom tempe, neskôr som sa začal pohrávať s myšlienkou 1km/4min. Bežalo sa mi výborne a tak som sa postupne prebojoval na 3 miesto, no súpera som mal stále na dohľad (cca 30m) pri 4. km. Na 6. km som mu už dýchal na chrbát a pomaličky som si ho griloval. Posledných 500m to prišlo, natiahol som krok (povestné ,,mirovce“) na čo už súper nestačil.
Nakoniec sa mi podarilo 8,26 km zabehnúť za 00:32:40 čo je 3min. a 57s na km. Za podporu ďakujem Janka Spišiaková (naj fanúšik ❤️).“

Tags: Miroslav Jurčo
Jánske blato 2019
Beh nádeje